Umowa zbycia udziałów

Umowa do pobrania prezentowana poniżej jest naszą standardową, podstawową formą prawną umowy zbycia udziałów w spółce. Nie zawiera pułapek, ani druku małą czcionką. Zapoznaj się i zobacz sam, że wszystko jest proste i przejrzyste.

Umowa zbycia udziałów jest najważniejszą, choć nie jedyną częścią porozumienia jakie podpisujemy z naszymi partnerami pragnącymi sprzedać  spółki w tym zadłużone. Uwzględniając te sytuacje podajemy tutaj dwa podstawowe wzory umowy:

  • krótką,
  • dłuższą.

Wzór krótki umowy zbycia udziałów

Krótsza wykorzystywana jest w sytuacji gdy stan finansowy spółki nie budzi zastrzeżeń, W tej sytuacji nie ma potrzeby rozbudowywać nadmiernie treści obejmującej zastrzeżenia prawne. Wzór umowy pobierzesz tutaj:

Pobierz plik pdf
Wzór krótki

Wzór długi umowy zbycia udziałów

Zacznijmy od tego, że tzw. długi wzór umowy  to ledwie kilka artykułów mieszczących się na dwu kartkach papieru. Z dłuższej wersji umowy  korzystamy wtedy, gdy przejmowane udziały dotyczą spółki o ciężkiej sytuacji ekonomicznej. Poszerzone sformułowania umowy pozwalają stronom na precyzyjne sformułowanie ich wzajemnej sytuacji. Proszę szczególnie zwrócić uwagę na punkty zaznaczone czerwonym kolorem.

Pobierz plik pdf
Wzór dłuższy

Dodaj komentarz